Parowóz Ol49 w Strzelinie!

Do niecodziennej sytuacji doszło 3 września 2011 kiedy to w pobliżu linii kolejowej 304 Brzeg-Strzelin dostrzeżono parowóz. Na nowo wróciły wspomnienia i czasy świetności kiedy to wyjazdem ze Strzelina na Głęboką można było spotkać planowe parowozy. W prawdzie Ol49 nie prowadził planowo ruchu na tej linii, jednak fakt przejazdu samego parowozu wart jest odnotowania.

Być może jest to ostatnie zdjęcie kiedy w pobliżu torów prowadzących do Brzegu było można zobaczyć parowóz. Ostatni raz planowy parowóz wyjechał w stronę Brzegu 31 sierpnia 1989.

W swoim i czytelników imieniu bardzo dziękuję autorce za poświęcony czas i uchwycone niezapomniane momenty.

Parowóz Ol49 w pobliżu linii kolejowej Brzeg-Strzelin

Parowóz Ol49 w pobliżu linii kolejowej Brzeg-Strzelin

Parowóz Ol49 w Strzelinie

Parowóz Ol49 w Strzelinie

Ten wpis został opublikowany w kategorii brzeg-strzelin i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Parowóz Ol49 w Strzelinie!

  1. Grzesiek pisze:

    Niesamowity widok, ja marzę aby ten albo jeszcze lepiej Ty-2 zobaczyć wyruszający z Brzegu w kierunku Strzelina lecz to pewnie pozostanie w strefie marzeń niestety, choć myślę że ta linia, mam na myśli fragment z Brzegu do Małujowic albo nawet dalej dopóty jeszcze będą tory, byłaby fajnym pomysłem jeśli chodzi o drezynę…pozdrawiam 🙂

  2. Pingback: Ol49 w Strzelinie « OKOKO

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.