Linia kolejowa Brzeg-Strzelin ? nie dajmy zapomnieć o tej linii!

Witajcie!
Blisko serca leży mi los linii kolejowej łączącej Brzeg ze Strzelinem.
Od 1989 roku linia ta jest wyłączona z ruchu dla pociągów pasażerskich. Co gorsza, złodzieje dali o sobie znać kradnąc fragmenty torowiska. Wydawało by się, że linię czeka prosta śmierć. Jednak nadal w użyciu jest kawałek z Brzegu do Małujowic, co można zobaczyć na filmiku, który już jakiś czas temu zrobiłem.

W marcu 2010, chciałbym zaprezentować film na temat tej trasy z uwzględnieniem wypowiedzi dawnych pasażerów, kolejarzy i miłośników kolei. W związku z tym proszę wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek materiały, zdjęcia, filmy, pocztówki, bilety o tej trasie i całej linii 304, aby nadsyłały mi swoje cenne pamiątki na mój adres e-mail. Zostaną wyróżnione podczas tworzenia filmu. Równie cenne będą wasze wspomnienia i przemyślenia.

Liczę na waszą pomoc i chęć współpracy ? nie dajmy zapomnieć o tej linii. Być może kiedyś przejedziemy się nią jeszcze raz (trzeba w to wierzyć).

Pozdrawiam
Maciej Osmulski

Ten wpis został opublikowany w kategorii brzeg-strzelin i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Linia kolejowa Brzeg-Strzelin ? nie dajmy zapomnieć o tej linii!

  1. Tambrey pisze:

    A wonderful job. Super helpful irnofmation.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.